28 Eylül 2014 Pazar

Dövme Silme kremi

Gençlik hevesi, anlık heyecanlar için yaptırılan dövmeler, bir süre sonra insanların canını sıkan bir unsur halini alıyor, hal böyle olunca dövme sildirme için insanlar en olmaz yöntemlere başvurmaktan çekinmiyorlar. Tabi bunda 10 dakika tutacakları lazere seansına 200 liradan aşşağı ücret istemeyenlerin, lazerle dövme sildirmeden memnun kalmayan leke bırakıyor diyenlerin payı da büyük. Lazerle dövme sildirme pahalı olunca insanlar haliyle daha ucuz yöntemlere yöneliyorlar.


Domates Suyu Dövme Siler Mi


Domates suyuyla dövme silmek gibi bir yöntem oldukça tuhafıma gitti internette araştırdım, yanık merhemi ve domates suyuyla silinebileceğini düşünen insanlar var, tamamen saçma ve uydurma birşey. Muhtemelen a vitamini veya retinoik asit içeren aşındırıcı kremlerle dövme silmeye çalışıyorlar ve bu 5-6 sene boyunca her gün uygularsanız mümkün. Yani çok uzun vadede yanık kremi ile sonuç alabilirsiniz, muhtemelen domates suyunda da a vitamini var diye düşünen aklı evvelin birisi ortaya atmış bunu, ama yüzbinde bir olan bir şey dövme silemez. Yani boş bir hayal


Nasıl Solüsyonu Dövme Silme


Nasır solüsyonu diye bir şeyle dövme silmeye çalışanlara denk geldim bahsedilen solüsyon asetik asitten oluşuyor, kısa vadede etki eder ama uzun vadeli asetik asit kullanırsanız dövmenizin yerine orda yanmış bir deri parçanız olur, ayrıca asetik asitin %5 ve üzeri konsantrasyonları sağlık için zararlıdır. Yani kanınıza karışırsa ciddii anlamda telafisi güç şeyler yaşarsınız. Hatta asetik asit için biraz internet araştırması yaptığınızda tehlikelerini görebilirsiniz. Bu yüzden böyle başka isimlerle satılan örneğin sirke ruhu gibi, nasır solüsyonu gibi, şeylerle dövme silmeye, nasır sökmeye, siğil geçirmeye falan kalkmayın.


Sıcak Ekmek Dövme Silme


Sıcak ekmek bas, pişmiş hamur bas diyenler var, bunlar deride yaradan başka bir şey yapmaz. Zaten derinizi yara yaparsanız gene tca ile geçirmek zorunda kalırsınız. Ayrıca kazıma, zımparalama gibi metodlar okuduk gerçekten bu tarz yöntemler işe yarar ancak .çok uzun vadede hafif hafif yapılırsa yani sabırla 5 sene boyunca mikro olarak zımparalarsanız dövme silinir silinmez değil ancak bunda da hassas olmak zorundasınız.

Dövme Silme Kremi


Bu madde ise uyanık girişimcilerin millete satmaya çalıştıkları bir şey. Özellikle amerikada glikolik asit ile imal edilmiş formları var evet 1-2 sene civarı düzenli kullanımda dövmeler üzerinde etki edebilir ancak onu da 1-2 sene her gün sürmeniz lazım. Gelelim türkiyede üretilmiş olduğu söylenene, sitesinde asitle bütün dövme silme yöntemleri zararlı bir bu krem faydalı gibi yazılar var, asitle dövme silme de zararlı demiş ama bu aklı evvel sonrasında içeriğine %40 tricloroacetic acid yazmış, yani asitle dövme silme benim kremle dövme sil ama benim kremde zaten asitten yapılıyor. 

Ayrıca o krem formuna baktığımda o miktarda asit içermesi mümkün değil, zaten biraz işi bilen birisi tca'nın her türlü yağı ve diğer ürünlerle reaksiyona girip bozacağını bilir, ama bizim aklı evvel yazmış ha yazmış, jojoba yağı, argan yağı, e vitamini, c vitamini diye ama tca bunlarla reaksiyona girer. Geçtim bunları %40 bir tca'yı plastik kapta bekletin plastikle bile reaksiyona girer ve kabı zamanla eritir, yani o maddelerle bahsettikleri gibi bir krem olmaz. Bu kremi kullanarak sonuç alamazsınız, alacağınız tek sonuç sağa sola şikayet yazmak olur.

Kısaca tca nın cam şişede olması ve saf kullanılması bir zorunluluk, tca yı başka şeylerle karıştıramazsınız tepkimeye girer ve bozar. Zaten doktorların 50 senedir bu asiti kullanma sebebi de budur, alt tabakalara zarar vermeden üst deriyi eritmek.

İşin özü siz siz olun eğer kendi balınıza dövme silmeye kalkacaksanız veya ucuz bir yöntem arıyorsanız %50 tca veya glikolik asitten şaşmayın. Konuyla ilgili olarak tca dövme silme yazıma bakabilirsiniz.

14 yorum:

 1. bu dövme silme kremleri bir işe yaramıyor yani anladığım kadarıyla

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben dövme silme kremi 100 ml olanı kullandım dövmem silindi, makine dövmesiydi

   Sil
  2. mümkün değil bu kremlerle dövme falan silinmez

   Sil
  3. Aldiğiniz yerin adresini telefonunu verir misiniz ?
   05369218961 numaram

   Sil
  4. Adsız hangi krem en azından denemek istiyorum

   Sil
 2. yaraması mümkün değil, bir de her gün sürün falan diyorlar, eğer kimyasal peelingle aşındırarak silinecekse böyle asitler hergün sürülmez. ayda bir uygulanır ve o dövme izini siler. %60 tca kullanılabilir dövme silme için

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. anlamıyorum gerçektentca kiyasal ve habur siliyormu acaba

   Sil
  2. asitle silebilirsiniz ama dikkatli kullanmak lazım

   Sil
 3. Aldık bakalım kullanıyorum

  YanıtlaSil
 4. Canm ben kas magduruyum kaşıma dövme yapıldı ve sonuç fena değil ama ben çok sıkıldım saç rengi.le uyumlu şuan siyah ama farlı bir renk yapamıyoruz krem istiyorum ama sırma saç beni bayağı etkiledi yani ise yaramaz yani diyorsun

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kremle falan dövme silinmez, sahtekar bazı tipler milletin umuduyla oynuyor.

   Sil
 5. Hangi dövme silme kremini kullandınız ve silindi ismini söyler misiniz benimde kaslarında var çıkarmak istiyorum lütfen cvp verin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. dövme silme kremi diye bir şey yok. yazıda yazıyor zaten, inanmayın böyle şeylere.

   Sil

UYARI

KİMYASAL PEELİNG ile ilgili bu blogda yazılanlar yerli ve yabancı kaynakların taranması sonucu derlenen bilgilerdir. Bu blogdaki yazılar tıbbi ve kozmetolojik tavsiye öneri ve kesinlik içermez. Bu blogun hastalık teşhis veya tedavisi amacı yoktur. Cilt problemleriniz için doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama vb. tarifler bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak peeling bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa girmekle yukarıdaki uyarıları kabul etmiş olursunuz. Blogda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir yorumlar aracılığıyla sorular sorabilirsiniz.