29 Eylül 2014 Pazartesi

TCA Dövme Silme

Dövme silmedeki en ucuz ve etkin yöntem şüphesiz ki tca peelingdir. Trichloroacetic acid (TCA) ile yapılan dövme silme işleminin nasıl uygulanacağını, nelere dikkat edilmesi gerektiğini ve TCA'nın etkisini arttırmak için neler yapılması gerektiğini anlatacağım bu yazım umarım hepinize faydalı olur.

TCA Dövme SilmeDövme silmek için tca kullanacaksanız evvela bu tca dövmeyi nasıl siler sorusunun cevabını öğrenmelisiniz. TCA cildinize zarar vermeden üst deriyi yakar, bu yanmadan sonra deriniz kabuk atarak soyulur. İşlemi şöyle düşünün 10 a4 kağıdını üst üste koyduğunuzda ve üzerine mürkekkep damlatırsanız en attaki kağıtta mürekkep izi daha azdır, yani mürekkep izi gözükmez işte tca her seferinde bir a4 kağıdı kalınlığında cildinizi soyarak 8 ile 10. uygulamada dövmenin bulunduğu o alana işleyip dövmeyi siler.

Dövme Sildirme


Dövmenizi sildirmek için tca uygulayacaksanız, yüksek oranlarda TCA uygulamalısınız örneğin %40, %50 arası oranlar idealdir. Asiti cildinizde maksimum 1 dakika bekleterek yıkayınız. Bu oranlar daha derin soyma yapacakları için işlem süreniz kısalacaktır. Ancak her halükarda bölgenin hızlı iyileşmesini sağlamak için e vitamini, b5 vitamini çinko oksit içeren ürünler kullanmalısınız. Bu vitamin ve mineraller bölgedeki kızarıklığın çabuk geçmesini ve cildin daha hızlı iyileşmesini sağlayacaklar.

Dövme Ne kadar Zamanda Silinir


Dövmenin silinmesi tamamen dövmenin derinin ne kadar altında olduğuna bağlı olarak değişir. Yani dövme derinin çok altındaysa daha uzun sürede silinir, Birde alan ne kadar dolgunsa silinmesi o kadar zaman alır, yani ince bir hat şeklinde yapılmış dövme daha kolay silinirken içi doldurulmuş, boyanış dövmelerin silinmesi zaman alır. Ayrıca dövme boyasının kalitesi de dövme silinmesinde oldukça etkilidir.

Dövme Kesinlikle Silinir Mi


Dövmeniz tca ile kesinlikle silinir ama buna bir zaman vermek oldukça zordur, yani cildinizin yapısı, dövmenin derinliği, booyanın kalitesi, dövmenin cinsi her şey buna etki eder, ancak sabırla tca uygularsanız dövmeniz muhakkak silinir.

Dövme Silinince İz Kalır Mı


Tca ile dövme silmeye başladığınızda dövmeniz 3. uygulamadan sonra kademeli olarak silinmeye başlar. Tca cilt üzerinde iz bırakması muhtmel bir asit değildir, cildi yakarak soyulmasını sağlar, cildinize uyguladıktan sonra su yardımıyla tca lı bölgeyi siliniz. Ancak yüksek oranlı tca kullanımları ve asiti fazla bekletmeniz durumunda riskli uygulamalar yaparsınız. Evet dövme daha hızlı silinir ancak iz bırakabilir. bu yüzden 1 dakikadan fazla bekletmemekte fayda var. Ha soyulma az olursa ve cildiniz aşırı reaksiyon göstermezse bu durumda asiti cildinizde 2 dakika bekletebilirsiniz. 

Uygulama sonunda cilt hassaslaşır, bu noktada yukarıda yazdığımız vitamin ve mineralleri kullanırsanız cildiniz hızla iyileşecektir. Cildinizde iz, leke, vb kalma ihtimali, tca uygulamasından sonra cildinize iyi bakmazsanız gerçekleşir, yani hassaslaşan cildiniz ısı, ışık, fiziksel darbe, aşırı sert harketler, kuvvetli kimyasallara maruz kalırsa cildinizde leke kalabilir. Bu yüzden silme yaptığınız bölgeyi özenle korumalısınız. Ayrıca cildinizi, kendiniz soymaya kalkmayın

Dövme Silme Fiyatı


Tca ile dövme silme diğer bütün yöntemlerden daha ekonomiktir. Dövmenin silineceği alana göre değişse de size ortalama 100 lira ile 300 lira arasında bir fiyata mal olur tabi evde kendiniz yaparsanız. Kliniklerde bu rakam 1500 lirayı geçebilir. Tca'yı doakimya.com sitesinden alabilirsiniz, orjinal ve uygun fiyatlara satılıyor.

Ayrıca konuyla ilgili olarak dövme nasıl silinir ve tca nasıl kullanılır yazıma bakabilirsiniz.

13 yorum:

 1. gerçektende siliyor inanmamıştım tca ya

  YanıtlaSil
 2. Kullanım sıklığı nedir acaba?her gün mü??

  YanıtlaSil
 3. Bende deneyecegim umarim silinir

  YanıtlaSil
 4. Şuanda kullanıyorum dövme olan bolgeyi iyicene ılık suylan yumuşatım sonra havluylan kurutum sonra tca uyguladım bembeyaz oldu dovmem sonra iyne vurur gibi acıtmaya basladı iyicine yıkadıktan sonra betanpel kremi sürdüm etkisini gordim.ustabakada ilk uygulamada solma va insallah ise yarar ya

  YanıtlaSil
 5. S.a kardeşim ben foto atsam sana oluru varmi ona göre uygulayacagim askerlik icin

  YanıtlaSil
 6. Askerlik icin silmem lazim foto.atsam yardimci olurmusun

  YanıtlaSil
 7. nasıl uyguladınız yazazrmısınız peki

  YanıtlaSil
 8. Arkadaşlar kesinlikle çıkarıyor biraz sabredin sipariş verip almak içinde doakimya.com adresinden alın bazı yerlerde dolandırıcılar var dikkatli olun paranıza yazık olur

  YanıtlaSil
 9. Bende yeni aldım internetten bugün geldi kullandım heyecanla bekliyorum dövmemin soyulacagi günü 20 gün sonra bir daha uygulama yapıcam bugün daha ilk günüm ilerleyen günlerde etkisini izleyeceğim ������

  YanıtlaSil
 10. Bunu ne sıklıklıkla yapıyorum peki? Haftada bir? Ayda bir?

  YanıtlaSil
 11. Kesinlikle ise yariyor sakasiz söylüyorum ikinci şişeyi sipariş ettim dövmenin rengi iyice acildi

  YanıtlaSil
 12. Arkadaşlar Tca ile Dövme silme videolarım mevcuttur Çıkarıyor Detaylı bilgi için youtube arama motoruna murat551996 yazarak videolarıma bakabilirsiniz. Herkese geçmiş olsun

  YanıtlaSil

UYARI

KİMYASAL PEELİNG ile ilgili bu blogda yazılanlar yerli ve yabancı kaynakların taranması sonucu derlenen bilgilerdir. Bu blogdaki yazılar tıbbi ve kozmetolojik tavsiye öneri ve kesinlik içermez. Bu blogun hastalık teşhis veya tedavisi amacı yoktur. Cilt problemleriniz için doktora muayene olunuz. Blogda yazılan uygulama vb. tarifler bilgilendirme amaçlı yazılardır ve bu yazılardan çıkarılan sonuçlarla yapılacak peeling bakım vb. işlemlerin sorumlulukları blog sahibine ait değildir. Yapılacak bakımlar sonucu oluşan olumlu ya da olumsuz sonuçlar kişilerin sorumluluğundadır. Bu bloğa girmekle yukarıdaki uyarıları kabul etmiş olursunuz. Blogda bulunan yazıların kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır. Yazılarımı kaynak göstererek kullanılabilir, sosyal medyada paylaşabilir yorumlar aracılığıyla sorular sorabilirsiniz.